Nagrody - Jedlicze, luty 2017

PB

SIEDEM Z OŚMIU NAGRÓD BUMISTRZA GMINY JEDLICZE DLA MUKS PODKARPACIE JEDLICZE.

sportowcy13

Szczegółowe informacje i zdjęcia na stronie: http://www.jedlicze.pl/node/7121

Sala Orlen Południe była miejscem uroczystej gali podczas której wręczono nagrody Burmistrza Gminy Jedlicze dla najlepszych sportowców i działaczy sportowych w minionym roku. W 2016 roku zawodnicy i trenerzy MUKSu osiągali bardzo dobre wyniki na zawodach ogólnopolskich i międzynarodowych. Przedstawiciele MUKS Podkarpacie Jedlicze zdobyli następujące nagrody:

TRENER

BEATA WOSIEWICZ

Trener II klasy lekkoatletyki, instruktor siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej i fitness oraz sędzią ekstraligi piłki nożnej kobiet. Od wielu lat aktywnie działa w MUKS „Podkarpacie”, w którym pełni funkcję skarbnika i trenera. Opracowała program pracy z dziećmi i młodzieżą, która chce rozwijać swoje umiejętności w zakresie piłki siatkowej, w ramach którego prowadzone są zajęcia sportowe i rozgrywki ligowe. Jest zaangażowana w organizację wielu imprez sportowo-rekreacyjnych na terenie Gminy Jedlicze: m. in. biegu ulicznego „Jedlicka Siódemka”, ogólnopolskich zawodów w ringo. Nominowana przez Prezesa MUKS Podkarpacie Jedlicze.

SPORTOWIEC

DAWID BRIL

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, a obecnie student AWF w Katowicach. W sezonie zimowym 2016 r. zdobył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski, dwukrotnie brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w biegach na nartorolkach, dwukrotnie stawał na podium w zawodach Pucharu Polski z cyklu bieg na igrzyska. Na przełomie stycznia i lutego bieżącego roku Dawid reprezentował Polskę w biegach narciarskich podczas Uniwersjady, czyli akademickich Mistrzostw Świata, które odbyły się w stolicy Kazachstanu Ałmaty.

KONRAD BIL

Absolwent Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szczyrku, obecnie student PWSZ w Krośnie i zawodnik sekcji narciarstwa biegowego w MUKS. Konrad jest zawodnikiem kadry wojewódzkiej Podkarpackiego Okręgowego Związku Narciarskiego. Do jego największych sukcesów  w 2016 roku należy zaliczyć: złoty medal na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Jakuszycach w biegu na 10 km oraz srebrny medal w sprinterskiej sztafecie na tej samej imprezie.

PAWEŁ GŁADYSZ

Biegacz, który w minionym roku prezentował niezwykle wysoką formę wygrywając wiele mocno obsadzonych zawodów różnego szczebla. Okazał się najlepszy m. in. na Łemkowyna –Łemko Trail na 30 km, XRUN Kornatka 16 km, II Gorlicki Bieg Górski 23 km, srebro zdobył w Biegu 7 Dolin 34 km w Krynicy Zdroju i Tarnowskim Biegu Lelewitów. Wygrał ponadto IV Grand Prix Gminy Jedlicze w biegach przełajowych.

MICHAŁ JANOCHA

Uczeń 1 klasy gimnazjum w ZSP w Jedliczu i zawodnik sekcji narciarstwa biegowego i ringo w MUKS. W minionym sezonie wielokrotnie stawał na podium zawodów rangi ogólnopolskiej zarówno w biegach narciarskich jak i w ringo. Największe sukcesy to: brązowy medal w sztafecie na Mistrzostwach Polski Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich, brązowy medal w sztafecie na Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz dwa srebrne medale na Mistrzostwach Polski w ringo.

BARTŁOMIEJ GRUCHLIK

Zawodnik sekcji łuczniczej działającej przy MUKS Podkarpacie Jedlicze. W 2016 r. uzyskał powołanie do Kadry Wojewódzkiej Młodzików. Zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Okręgu Rzeszowskiego, brązowy krążek na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików i Młodzieżowym Turnieju Lajkonika oraz wywalczył indywidualnie miejsce w czołowej dziesiątce podczas Mistrzostw Polski Młodzików.

NAGRODĘ SPECJALNĄ OTRZYMAŁ MARIAN JAJEŚNICA.

Zdecydowano o przyznaniu nagrody specjalnej dla Pana Mariana Jajeśnicy. Zawodnika, który od kilkudziesięciu lat biega na nartach rozsławiając w ten sposób Gminę Jedlicze. Wyraźnie wzruszony laureat opowiedział o początkach swojej przygody z narciarstwem oraz o pasji, która pozwala mu od wielu lat niezmiennie czerpać radość z rywalizacji sportowej.

 

 

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy "Podkarpacie" Jedlicze

Adres biura:
ul. Tokarskich 5
38-460 Jedlicze
muksjedlicze@wp.pl
Tel. 509 388 936
fax: 13 43 81 120

Odwiedzający

Odwiedza nas 31 gości oraz 0 użytkowników.

Autor strony: Krzysztof Śmigiel (27 marca 2016)

Copyright © 2016 MUKS JEDLICZE. Wszelkie prawa zastrzeżone.

2015 Nagrody - Jedlicze, luty 2017.
Powered by Joomla 1.7 Templates buy reliable web hosting